The First Luxury Art Hotel Roma – když vířivka, tak na terase

Řím Zobrazit na mapě

To, že respektovaný web oyster.com loni zařadil The First Luxury Art Hotel Roma mezi 12 nejluxusnějších hotelů v Evropě, dává smysl. Řím nabízí spoustu dobrých až výtečných hotelů, butikový The First Luxury Art Hotel Roma ale mezi nimi zaujme jednou specialitou – vířivkou na terase s výhledem na centrum města. Upřímně, tohle bylo daleko větší lákadlo než michelinská restaurace, v níž se tu snídá. Suity s vířivkou jsou v hotelu pouze dva a bývají velmi často vyprodány.

Ta legrace ale pochopitelně něco stojí. Osmačtyřicetimetrový jacuzzi suite s mimořádně prostornou a vkusně provedenou terasou, na níž trůní čistá, modrá a velká vířivka, tu v třetím dubnovém týdnu vyšel na lehce přes 800 eur za noc po poměrně znatelné slevě a se snídaní. Jenomže v Římě vás taková libůstka prostě přitáhne, jarní noci tu jsou vlahé, kolem střechy starých domů, pod nimi městský, ale na terasu jen slabě doléhající ruch, na dohled Villa Medici, Tibera, Španělské schody… Ze čtyř dnů zde strávených jsme podstatnou část večerů a nocí strávili popíjením ve vířivce nebo u ní. A protože v hotelu byli ubytovaní i naši přátelé, uspořádali jsme tu i dva poměrně hlasitější dlouhé noční večírky, které hotelová obsluha – a pravděpodobně i hosté v sousedních suitech – v duchu italské povahy přešla bez zdviženého obočí.

Terasová vířivka na sebe strhává pozornost tak trochu nespravedlivě na úkor suitu, který také nabízí splendidní zážitek. Hotel nese označení Luxury Art a v tom stylu je vybaven. Pokoje, a také chodby a další prostory hotelu, jsou vyzdobeny vkusným moderním uměním. Samozřejmostí je king-size postel s opravdu parádní matrací a polštářovým setem pro nejnáročnější zhýčkance. Na úvod nám tu přichystali lahev solidního champagne a mísu ovoce. Doplňované lahve s vodou na nás čekaly každý den. Prostorná koupelna je vyvedena v mramoru, vše čisté, úhledné. Zaujaly hi-tech drobnosti typu reproduktorových docků na iPhone/iPod nebo multinabíječka snad na všechny typy telefonů a tabletů.

Snídaně je ve dvou variantách. Levnější „italská“ za patnáct eur nabízí omezený sortiment, plná „anglická“ pak za dvojnásobek přehřšle výtečných pokrmů, širokou škálu fresh džusů, prosecco atd. Snídá se v zdejší michelinské restauraci All’Oro, kde vládne šéfkuchař Riccardo Di Giacinto. Kolega Motejlek tu byl zrovna v čase svých narozenin, personál to zaznamenal a připravil vkusný dort. Milý, ne vždy a všude samozřejmý detail. Nebyli jsme tu na večeři, přátelé ano, nestěžovali si, ale ani nebásnili.

Ještě lepší výhled než z vířivky nabízí střešní zahrada. Slouží buď jen k odpočinku a vyhlídce nebo jako restaurant. Panorama tu je opravdu mimořádné, centrum Říma jak na dlani. Ostatně pěšky ke Španělským schodům nebo na Piazza di Popolo je to z hotelu méně než pět minut. Pro prohlídky centra ideální startovní pozice.

Doporučuje: