Stalo se módou

Praha 1

Stalo se módou předvánoční sezóny, že zůstaneme v Praze na dva dny v hotelu a užíváme si město z pohledu „sezónních cizinců“ i v tuto exponovanou roční dobu. Někteří by řekli, že z titulu trvalého bydliště za řekou Moravou se nejedná jenom o sezónnost.

Naposledy to byl Buddha-Bar Hotel v Jakubské ulici, rok předtím Mandarin Oriental hotel na Malé Straně.

Bezpochyby, oba uvedené hotely patří k těm, které Vás pojmou rychle do své náruče a pokud nepotřebujete jít z hotelu ven, tak nemusíte. Patří k těm nejhezčím a nejkvalitnějším, které Praha nabízí.

Není jednoduché si mezi uvedenými hotely vybrat, oba jsou velmi komfortní, avšak hodně odlišné. Srovnávat různé světy je složité. Na první pohled historií poznamenaný interiér Mandarinu působí honosněji a prostorněji na chodbách, v pokojích i přilehlém átriu. Buddha je komornější, intimnější. Buddha má atmosféru, Mandarin pro mnohé srozumitelnější, jednodušší styl. Mandarin se může dobře hodit na firemní či jiné společenské akce, dovedu si v něm představit i pěknou svatební hostinu. Atmosféru Buddhy, kromě luxusního orientálního designu interiérů a perfektnímu provedení detailů, dokresluje i vysoce uspokojující a příjemná hudba. Ta na Vás může příjemně padat i z reproduktorů ve stropě. Hudba může být v tlumených tónech jako celé tlumené osvětlení interiéru hotelu, ale může být i velice vášnivá, to záleží na Vás. Audio výbava také nebyla levná a je to v pokoji poznat. V Mandarinu můžete slyšet hudbu i bez reproduktorů, stačí, když se podíváte z okna pokoje do zahrad v átriu.

Pokud si některý z těchto dvou hotelů někdy vyberete, vždy bude Vaše volba skvělá. Přeji Vám podobnou módu sezóny a její načasování nechám na každém z Vás.

Doporučuje: