Pohodlné chalety v oblasti Kitzbühel

Tyrolsko Zobrazit na mapě

Maierl-Alm & Chalets je malý resort vysoko nad tyrolským Kirchbergem a vlastně také nad slavným Kitzbühlem. Ve středu stojí neveliký hotel, který obklopuje zemědělská farma a pětice parádních chaletů. Každý z nich disponuje třemi patry o 200 metrech čtverečních. V tom nejvyšším se nacházejí dvě prostorné ložnice s veškerým příslušenstvím. V jednom je uprostřed místnosti vkusná solitérní vana. V prostředním patře, které je na úrovni příjezdové cesty, je obývací pokoj, kuchyň, jídelna, bar a velká terasa. Úplně dole jsou k dispozici opět dvě plně vybavené ložnice. K tomu ještě prostor pro lyžařské vybavení, případně kola, vstup do podzemního tubusu/tunelu, který vede do hotelového bazénu, fitness a samotného hotelu.

Maierl-Chalets-im-Winter

Nejpříjemnějším místem nejspodnějšího patra je ale privátní wellness se saunou, relaxační místnost s velkou postelí. Venku na terase pak dominuje jacuzzi s úchvatným výhledem na hory a do údolí. V případě dobré společnosti, rozhodně doporučuji zimní pobyt v něm protáhnout do ranních hodin. Je to opravdu příjemné. Ubytování je samosebou ski-in & ski-out, což zvyšuje komfort. Každý z chaletů pohodlně pojme včetně dětí až deset lidí. Připomínám velmi pohodlné postele. Kombinace kvalitního dřeva a kamene je opravdu příjemná a člověk při návštěvě už myslí na to, kdy se sem zase vrátí.

Kdo by do Maierlu přijel za špičkovou gastronomií, nebude zcela uspokojen. Jídlo je na rakouské poměry slušné, ale v Praze by to na první pětadvacítku určitě nestačilo. Okolní lyžařské terény nejsou tak dobré jako například ve Voralbersku. Množství sjezdovek různých náročností je ale dostačující. Navíc, kdo by si nechtěl sjet Hahnenkamm, nejslavnější a nejobávanější světovou sjezdovku. Nejvíc vítězství v klasickém sjezdu zde vybojoval Švýcar Didier Cuche. Celkem pětkrát stál na stupni nejvyšším.

Maierl-Alm & Chalets je výbornou volbou pro všechna roční období. V nejnižší sezóně se dá pořídit za zhruba 500 eur pro čtyři osoby, ve vysoké sezóně se cena vyšplhá až někde k úrovni 1700 až 2000 eur za noc.

Doporučuje:

Užitečné informace:

Až na výjimky sem Češi nejezdí