Přírodní krásy Patagonie

Patagonie, Jižní Amerika Zobrazit na mapě

Je to nejjižnější místo na Zemi, kam se přitom můžete pohodlně vypravit. Blíže k pólu už je jen Antarktida. Patagonie – krásná a pestrá příroda, jež láká vášnivé cestovatele, fotografy a milovníky klidu. Nyní zde zvolna začíná hlavní sezona. Od listopadu do dubna panuje na tomto jižním cípu amerického kontinentu léto, během kterého jej navštíví nejvíce turistů. Zejména po Novém roce se návštěvníci vydávají do parku Tierra del Fuego a na Mys Horn. Právě v parcích spočívá krása Patagonie. Jedinečné útvary Fitz Roy zkrátka musíte vidět. Ohromí vás nekonečně dlouhé planiny, silný nárazový vítr a až ledově klidná krajina.

Na jak dlouho se do Jižní Ameriky vydáte, je jen na vás. Pokud však chcete stihnout více než jen Patagonii a objevit také některá další místa Chile, Peru nebo Argentiny, doporučujeme vám rezervovat si pro cestu 14 dní a více. Během dvou týdnů můžete pohodlně procestovat tuto část jihoamerického kontinentu. Součástí cesty může být také plavba okolo fjordů. Na lodích pro zhruba 200 hostů naleznete nejen komfortní ubytování, ale také zábavu a prostor pro relaxaci. Důležitá však je příroda, kterou z jejich paluby uvidíte. Doporučujeme vám zvolit kratší plavby, trvají zpravidla 4 dny. Během nich uvidíte vše podstatné – tučňáky, mys, na kterém se střetávají dva oceány, krásné hory a ledovce. Zbylý čas můžete využít pro cestování po souši. Zejména park Torres del Paine stojí za pozornost. Horské štíty And a větry zde tvoří extrémní klimatické rozdíly. Díky tomu zde naleznete bohatou a neobvykle různorodou květenu a živočišné druhy.

Awasi Patagonia

Tento nový lodge je tvořen 12 vilami, přičemž každá nabízí impozantní výhled. Leží přímo v rezervaci, jeho hosté mohou využít vlastní džíp a služby průvodce, díky kterému objeví ta nejkrásnější zákoutí parku Torres del Paine. Lodge má svůj příběh, neboť před více než stoletím zde měla své tábořiště britská cestovatelka Florence Dixie, která si během svých cest Patagonii zamilovala. Hosté jednotlivých vil si mohou i dnes užívat krásný a ničím nerušený pohled na dominanty parku.Budovy totiž stojí v dostatečných rozestupech a jsou citlivě zasazeny do krajiny. I design jejich interiérů a exteriérů souzní s okolní přírodou, dominuje dřevo a jednoduché tvary. Nechybí ani kompletní zázemí, v němž mohou hosté relaxovat a sdílet své zážitky. A že jich bude. Každý den můžete vyrazit na libovolný výlet, který vám doporučí váš osobní průvodce. Nabízí se řada aktivit, od procházek po ledovci až po jízdu na kolech, kajacích i koních.

Tierra Patagonia Hotel & Spa

Na jižní hranici parku Torres del Paine se nachází tento hotel, jehož budova připomíná mimozemskou stavbu. Ve skutečnosti však design vychází z nákresů Charlese Darwina, který zkoumal fosilie na březích nedalekého jezera. Stejně jako lodge Awasi je celý ze dřeva, uprostřed krásné přírody, leží jen několik kilometrů od sebe. Hosté hotelu mohou všude obdivovat okolí díky velkým oknům, případně vystoupit na velkou terasu. Pokoje jsou velmi prostorné, s designem v přírodním duchu, všechny jsou přitom orientované k jezeru Lago Sarmiento a dominantnímu horskému masivu Paine.

Doporučuje: