Jamajka

Jamajka, Karibské moře Zobrazit na mapě

Jamajka, to je divoká příroda, kultura rastafariánů, skvělá hudba. Nejlepší pláže, kvalitní služby a slušné hotely nabízí především severovýchodní pobřeží ostrova. Samozřejmě, není to 100 % luxusní destinace, stále zde schází turistická infrastruktura. O to víc je však autentická. Lidé jsou milí a ochotní, čím více se blížíte východnímu pobřeží, setkáte se s přirozenou jamajskou kulturou a divokou přírodou.  Jamajka tak nemusí nutně být dovolenou za branami resortu.

Let na Jamajku vyžaduje přestup. Podle toho, jaký zvolíte spoj, strávíte na cestě od 14 do 16 hodin. Nejlépe se jeví spojení do Montego Bay přes Frankfurt, s německým Condorem a Lufthansou. Pokud se rozhodnete letět do Kingstonu, musíte využít služeb British Airways a v Londýně se přesunout mezi Heathrow a Gatwickem.

Přímo v Montego Bay je první ze tří hotelů, které si zaslouží doporučení. Half Moon, A RockResort je velký hotel s bohatou vybaveností. Rozhodně se zde nebudete nudit, jsou zde tenisové kurty, golfové hřiště, stáje, několik dětských klubů, laguny s vlastními delfíny a lázně. Resort nabízí hezké ubytování, pokoje jsou dobře udržované a několik různých kategorií umoží zvolit ideální pokoj jak rodinám s dětmi, tak náročným hostům, kteří vyžadují klid. Můžete tak bydlet nedaleko hotelových služeb v pokojích na pláži, které se nacházejí v patrové budově. Více klidu však naleznete v Royal Villas, které leží v odlehlé části resortu. Jejich hostům usnadní pohyb po resortu club car.

Dalším doporučeným místem je Hotel Trident. Přiléhá k němu i Trident Castle, který nabídne rustikální design a vypadá jako staré panské sídlo – jeho pokoje jsou však omšelé a rozhodně nestojí za doporučení. Hotel Trident je však dokonalý protiklad. Jeho vily sice neleží na pláži, všechny ale mají výhled na moře. Jsou mezi nimi velké rozestupy, takže se hosté nevidí a vzájemně neruší. Při příjezdu dostanete telefon, kterým může zavolat concierge v případě jakéhokoliv přání. Takže když si chcete třeba objednat večeři či promítání filmu v hotelovém kině, nemusíte opustit pláž. Ta je dobře upravená, ale malá. Vzhledem k velikosti hotelu však dostačuje všem hostům i při obsazenosti všech třinácti vil. Jelikož je hotel součástí brandu Geejam, mohou jeho hosté využít i pláž v sesterském hotelu Geejam.

Také ten má své jedinečné kouzlo, které si oblíbili VIP cestovatelé z celého světa. Nachází se zde například nahrávací studio, které využila řada hvězd populární hudební scény. Jamajka miluje hudbu, na každém kroku zní reggae, v hotelech jsou tematické večery s místními talentovanými umělci, odehrává se zde řada festivalů.

Posledním hotelem, který by mohl uspokojit, je Jamaica Inn. Zde je ale žádoucí  sáhnout až po vyšších kategoriích ubytování, zejména po suitách s výhledem na moře. Hotel je relativně malý a pokud zvolíte ubytování v kategorii Cottage, budete mít více klidu a také vlastní bazén. Jamaica Inn disponuje krásnou a udržovanou pláží, kde můžete relaxovat ve stínu slunečníků. Právě pláž s pozvolným vstupem do vody je hlavní předností resortu. Tou druhou je celkový charakter hotelu. Je velmi klidný a hosté zde ubytovaní nebudou rušeni a mohou si užívat karibské relaxace – nachází se zde pouhých 52 suit a cottages.

Doporučuje: