Parádní místo na konci světa

Sagres, Portugalsko Zobrazit na mapě

Martinhal Family Hotels & Resorts leží těsně před městečkem Sagres. Kdysi dávno známý konec světa leží na úplném jihozápadě portugalské provincie Algarve. Martinhal s historií teprve od podzimu 2010 patří podle mnohých hodnocení mezi vůbec nejlepší evropské rodinné resorty. Rozsáhlý areál je tvořen hotelem, desítkami vil, více než 150 domky a townhousy. Pro testovací pobyt jsem vybral Pinewood House se dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami, velkým obývacím pokojem s kuchyní, terasou, bazeném 8×4 metrů a malou zahradou. Potěšilo především pravidelné čištění bazénu.

Součástí resortu je několik bazénů pro děti i dospělé, tři restaurace, dětský klub, atrakce pro děti, tenisové kurty, půjčovna kol, dva bary, obchod s potravinami a oblečením, příjemné spa a velmi krásná zákoutí. Čistá architektura nízkopodlažních domků a dřevěnného/kamennému hotelu dodává každému návštěvníkovi Martinhalu velmi příjemný pocit a jakousi touhu se na místo opět vrátit. Kouzlo místa spočívá i v tom, že je zcela pusto návštěvníků z východní Evropy. Dominují Britové a Irové. V menšině jsou Němci a Francouzi.

Servis je příjemný a nevtíravý. Kromě hotelu každá ubytovací jednotka disponuje vlastní kuchyní. Každý si tedy může vařit sám. Ale má i možnost využívat jednu z restaurací. Všude je čisto, zaměstnanci resortu jsou pohotoví, vstřícní a pracovití.

K resortu přináleží pláž Martinhal, v dosahu půl hodiny autem se nachází zhruba desítka opravdu parádních pláží. Na téměř každou z nich stojí za to vyrazit. Při cestě zpět určitě doporučuji navštívit lokální restaurace s ochotným personálem a velmi chutnou stravou. Lidé jsou všude přátelští a v zásadě všude se domluvíte anglicky.

Martinhal Family Hotels & Resorts rozhodně doporučuji k návštěvě rodinám s dětmi. V Evropě patří v tomto ohledu určitě k pěti nejlepším adresám. Příjemné spočnutí zde najdou i páry či jednotlivci. Výhledy jsou parádní, vůně bylin, v čele s rozmarýnem, omamné. Měsíční pobyt určitě stojí za to.

 

Doporučuje: