Místo, kam se určitě vrátíme

Mexico, Cancún

Měli jsme jasnou představu o týdenní dovolené – být v teple, když u nás je zima, nic nedělat, ležet u vody, číst knížky a dobře jíst a pít. Toto nejsou naše typické dovolené, většinou je pojímáme dosti akčně. O to víc jsme se těšili.

Při hledání vhodné destinace jsme narazili na relativně nový (otevřený byl začátkem roku 2013) resort Nizuc, v lázeňském městě Cancún.  Resort se nachází 10 min autem od letiště.

Doporučuji zajistit si odvoz do hotelu předem. Při východu z letiště vás přepadne hned několik  pracovníků agentur, ale vozů je omezený počet a zbytečně čekáte několik dlouhých minut, než na vás přijde řada.

Po kontrole na vrátnici resortu, vás auto zaveze ke vstupu na recepci, který na nás udělal dojem.  Stromy usazené mezi trávou ve čtvercových záhonech na hladině vody. V dálce moře. Od první sekundy bylo jasné, že jsme na správném odpočinkovém místě.

Se  synem jsme se usadili do pohodlných křesel, koukali na vodu a čekali až manžel vyřídí vše potřebné. Během chvíle nás golfovým vozíkem dopravili do „naší“ vilky.

Můžete si vybrat mezi Ocean suites nebo Garden pool villa, pokud pominu prezidentskou vilu. Mít vlastní bazének nás lákalo a byla to skvělá volba.

V resortu najdete několik restaurací, na lehký oběd je ideální Ni, na večeři potom Terra Nostra nebo Indochine. Obsluha, prostředí, výběr vín a jídel a jejich  prezentace je perfektní a není jim, co vytknout.

Pokud se vám nikam nechce je příjemné si nechat naservírovat večeři v zahradě nebo nechat si připravit romantickou večeři na mole.

I děti si přijdou na své v dětském klubu Winik, kde mají každý den zajímavý program, dílny a spoustu her. Větší děti mohou hrát tenis, ping-pong nebo zkusit paddle boarding.

Nizuc je oblíbeným místem i na víkend, kdy na můj vkus bylo na pláži a u bazénu plněji,  tak jsme raději upřednostnili zůstat v soukromí.

Nedaleko je Delfinarium. V případě, že jste ještě nikdy s delfíny neplavali, tak stojí určitě za to. A fotka (celkem drahá), na které vám dává delfín pusu, se v albu bude určitě vyjímat.

Opačným směrem je centrum, kde je celkem rušno a mohou vás přeci jen některé věci překvapit. Možná to nebudou ani živé reklamy na cokoliv, ani pánové s opičkou a papouškem, kteří za fotku chtějí 20 dolarů. Ale v části, kde byl shluk obchodů luxusních značek, potkáte pány v maskáčích výrazných barev a hlavně se samopalem přes rameno.  Pak si vzpomenete, jak se vás několik kamarádů před cestou ptalo, zda je to Mexiko bezpečné. Ale věřte, že Cancún je.

Doporučuji tedy jak na relaxační rodinnou dovolenou, tak i díky poloze resortu na aktivity jako je potápění a cestování za mayskou kulturou.

Nizuc je místo, kam se určitě zase vrátíme. Doufám, že neponíží svoji pomyslnou laťku, kterou postavili hodně vysoko a to zejména přístupem lidí, kteří v resortu pracují.

Doporučuje:

Užitečné informace:

http://www.nizuc.com/

http://www.dolphinaris.com