Cesta za zvířaty do Keni

Keňa, Afrika Zobrazit na mapě

Keňa stále patří mezi nejbezpečnější africké země. Soustavně investuje do rozvoje infrastruktury. Riziko nákazy některou z infekčních nemocí je zde srovnatelné s evropskými metropolemi.

Po příletu do Nairobi je asi nejrozumnější strávit noc v některém z luxusních hotelů. Nabízí se například Ololo Lodge, který je vzdálen přibližně 20 minut od letiště. Během transferu nebudete muset stát v kolonách. Další alternativou mohou být hotely Kempinski Villa Rosa či Hemingways. Pokud byste své safari chtěli obohatit o blízké setkání s žirafami, můžete se vydat do Giraffe Manor House. Tato krásná zvířata zde možné krmit přímo z okna pokoje.

Za safari je pak lepší vypravit se mimo hlavní město. Vedle nejznámějšího a největšího parku Masai Mara lze doporučit například park Amboseli. Během července a srpna spatříte v těchto rezervacích nejvíce zvířat. Když budete mít štěstí, uvidíte dokonce celou velkou pětku. Tato nejobávanější zvířata Afriky, mezi které patří lev, slon, nosorožec, buvol a levhart, jsou zároveň největším lákadlem. Stejně jako Masai Mara je Amboseli vzdáleno přibližně jednu hodinu letu malým letadlem z Nairobi. Cesta je pohodlná a máte během ní k dispozici pitnou vodu. S obdobným servisem se setkáte prakticky v celém průběhu safari. Je dobré navštívit několik různých kempů a rezervací a na jednom místě setrvat alespoň dvě noci. Teprve pak budete moct v klidu nasát atmosféru a objevit veškerá specifika dané lokality. Zaujaly nás zejména následující kempy.

Lodge Great Plains leží mimo hlavní centra pohybu turistů. Takže v hlavní sezoně se zde nesetkáte s davy lidí. Právě to může výrazně ovlivnit zážitek ze safari. Představte si, že jedete půl hodiny džípem, abyste dorazili na místo, kde již parkuje dalších pět aut. Není to moc intimní zážitek. Je proto dobré zvolit klidné parky, které nejsou přeplněné turisty. V parku Masai Mara lze doporučit například lodge Ol Seky Hemingways. Prostorné stany poskytnou komfortní ubytování s královskou postelí a veškerým nutným vybavením, které je na safari třeba. Místní průvodce a řidič pomohou nalézt skupiny zvířat. Nechybí ani možnost letu balónem či setkání s Masaji. Večer vás bude čekat chutná večeře a především obloha plná hvězd, kterou lze objevovat dalekohledem přímo z pokoje.

Dalším kempem, který si zaslouží doporučení, je Mahali Mzuri. Nechal ho postavit miliardář a dobrodruh Richard Branson. Nabízí ubytování v luxusních stanech na vyvýšeném pahorku. Nechybí zázemí v podobě hezkých lázní a restaurací s výtečnou kuchyní. Z tohoto kempu se lze vydat na setkání se zvířaty do privátní rezervace Motorogi. V kempu je pouze 12 stanů, takže zážitek je opravdu nerušený. Stany nesou názvy 12ti masajských rodů, které se vyskytují v rezervaci. Stejně jako je tomu v případě dalších kempů, i zde je v ceně ubytování zahrnutý kompletní servis – jídla, nápoje i aktivity. O pohodlí hostů, kterých zde může být maximálně 24, se stará 41 zaměstnanců. To je velmi příjemný poměr. Stany jsou díky vyvýšení bezpečné a mají lepší výhled. Jelikož kemp není oddělen plotem, hosty doprovází personál hotelu.

Doporučuje: