Machu Picchu za dveřmi hotelu

Peru, Jižní Amerika Zobrazit na mapě

Jihoamerické Peru je nádherná země. Jedním z takřka povinných cílů je Machu Picchu, tajemné sídlo zaniklé civilizace Inků. Návštěvu ruin komplikuje poloha – z dodnes neznámých důvodů Inkové postavili tuto osadu skrytou v Peruánských Andách ve výšce 2 450 metrů nad mořem.

Turisté proudící každý den z Cuzca mají dvě možnosti, jak se na Machu Picchu dopravit. První variantu volí zarytí dobrodruzi a vydávají se pěšky na trasu, kterou před stovkami let vybudovali samotní Inkové. Tato pouť může trvat až pět dní, ale je také možné zvolit kratší cestu. Druhou, častěji využívanou možností je doprava vlakem do blízkého města Aguas Calientes, odkud vás na místo doveze autobus. Jistě si dokážete představit, jak se v dopoledních hodinách začnou desítky turistů sjíždět k vstupní bráně do jednoho ze sedmi nových divů světa, zařazeného na seznam kulturního i přírodního dědictví UNESCO. Může se vám tak stát, že se ocitnete v davu lidí, který pokazí pokojnou atmosféru tohoto spirituálního místa.

Je zde však způsob, díky kterému můžete Machu Picchu navštívit v naprostém pohodlí. Díky společnosti Belmond, která ještě nedávno nesla název Orient-Express, se ubytujete nedaleko vstupu do jedné z nejvyhledávanějších památek světa. Cestu na místo divokou přírodou absolvujete vlakem Belmond Hiram Bingham, který se řadí mezi nejlepší na světě. Jméno na počest amerického akademika a cestovatele, který 24. července 1911 učinil jeden z nejvýznamnějších archeologických objevů 20. století. Během výstupu na jednu z blízkých hor zahlédl kamenné stavby, pozůstatky dosud neznámého osídlení, které záhy pojmenoval podle nejbližší hory Machu Picchu.

Belmond Sanctuary Lodge původně patřil státu, nyní jej řídí společnost Orient-Express. Nachází se v Posvátném údolí a je tvořen 29 pokoji a 2 suitami. Ty nejhezčí mají vlastní terasu, orientovanou na horu Machu Picchu. Ohromující výhled přímo z pokoje je jedním z největších lákadel, které může hotel nabídnout. Jídlo je zahrnuto v ceně ubytování, okusíte zde především peruánské speciality. Můžete také využít některého z místních průvodců, který vás provede tajemným komplexem Inků – vstup do něj je pouhých 5 minut od hotelu. Máte proto jistotu, že uvnitř budete mezi prvními, dříve než se nahoru dostanou desítky turistů, kteří vyrazili prvními spoji z Cuzca či bydleli v blízkém Aguas Calientes. Nejvíce jich je zde kolem poledne. Vy si tuto nezaměnitelnou atmosféru budete moci dopřát i v závěru dne, kdy většina lidí pospíchá na poslední vlak. Zkrátka, ubytování v Belmond Sanctuary Lodge neohromí honosným luxusem, jeho výjimečnost tkví spíše v jedinečné poloze. Nečekejte velké pokoje ani moderní lázně, jde o skromný hotel, který však v této oblasti nabídne nekompromisní servis. Především ale platí, že je to jeden z těch hotelů, který stojí za návštěvu už jen díky lokalitě, ve které se nachází.

Doporučuje: