Do Ostravy vlakem a vyběhnout k Ostravici

Ostrava Zobrazit na mapě

V posledním měsíci jsem musel několikrát z Prahy do Ostravy a zpět. Občas jsem i přespal. O ostravských hotelech psát nebudu, ale dva postřehy k cestování do moravskoslezského centra si neodpustím.

Zaprvé při současných cenách vůbec nechápu, že může zbýt nějaké volné místo v šestimístném kompartmentu Premium vlakového dopravce Leo Express. Necestuji vlakem často, ale už jsem v lecjakých soupravách různě po světě seděl, úroveň LE Premium je solidní západoevropský nadstandard. Sedačky od fryčovické firmy Borcad by obstály ve first class některých skromnějších aerolinek. Catering je na slušné úrovni, ve spojích přes poledne jsem byl spokojen s tříchodovým obědem, alko i nealko se podává jak za starých dobrých časů v každém letadle.

Vlak jede mezi Prahou a Ostravou do čtyř hodin i se zpožděním, které je kvůli úrovni dráhy obvyklé. Ceny vždy variovaly zhruba v rozmezí 750-850 korun za jednosměrnou jízdenku. V normální civilizované zemi bych očekával za podobnou úroveň dvojnásobek.

Druhý postřeh se týká prožití volného času v Ostravě. Rozhodně doporučuji běh z Komenského sadů podél Ostravice, v zásadě v obou směrech. Ostravané zdaleka tolik neběhají a nejezdí na kolech jako Pražané, na upravené stezce je tedy klid, občas se cachtající rodinky, několik pejskařů, říčka je malebná, dál proti proudu i s dobrým koupáním.

Doporučuje:

Tagy: